poniedziałek, 28 listopada 2016

Adwent 2016 - Drzewo Jessego + Wszyscy na Ciebie czekamy

Tradycyjnie powracamy w adwencie :)

Ala za pół roku skończy 10 lat, Antek ma już skończone 7.
To tak tytułem wstępu i aktualizacji dla tych, którzy jeszcze mają cierpliwość do nas zaglądać...

W tym roku postanowiłam wprowadzić do naszej adwentowej modlitwy wieczornej czytanie Pisma świętego. Zrobimy to łącząc nasz dotychczasowy rytuał - czytanie książki "Wszyscy na Ciebie czekamy" Marka Kity oraz towarzyszące mu komponowanie obrazu stajenki i "wszystkich czekających" - ze zwyczajem Drzewa Jessego.

Dokładny opis tego zwyczaju znajdziecie tu: https://majorkids.wordpress.com/co-to-jest-drzewo-jessego/

W skrócie: codziennie czyta się przypadający na dany dzień fragment Pisma św. i na przygotowanej wcześniej gałązce wiesza się odpowiadające czytaniu symbole (np. fragment o stworzeniu świata => obrazek z Ziemią i gwiazdami). Czytania prowadzą przez historię Zbawienia od stworzenia świata, ludzi, poprzez grzech pierworodny, przymierze Noem, historię Mojżesza, aż do Narodzin Jezusa.


U nas będzie system mieszany - część zagadnień pokrywa się z tymi z książki "Wszyscy na Ciebie czekamy" - więc w te dni będziemy uzupełniać obraz (u nas jest to metalowa tablica do której przyczepiamy rysunki postaci podklejone folią magnesową), a część jest nowych, w te dni będziemy wieszać na gałązce (u nas poziomej) przygotowane wcześniej symbole (postaram się zaprezentować je w osobnym wpisie, ale bardzo dużo inspiracji znajdziecie też tu: https://majorkids.wordpress.com/inspiracje/)

Oryginalna papierowa plansza zniszczyła nam się po kilkuletnim użytkowaniu, dlatego w tym roku zastąpiłam ją metalową tablicą, którą Antek miał nad biurkiem. Schemat obrazka wykleiłam z czarnej folii samoprzylepnej. Kolorowe elementy, które widać na zdjęciu to wycięte z papieru obrazki podklejone folią magnetyczną.


W tym roku mamy po jednej świecy na każdy dzień Adwentu.

Życzę Wam dobrego Adwentu :)


1 komentarz:

Ola pisze...

Uwielbiam tego typu przedsięwzięcia rodzinne :) Warto w ten sposób spędzać czas.

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.