wtorek, 1 kwietnia 2014

Baranek - symbol Wielkanocy

Stosunkowo dużo zwierzątek kojarzy nam się z Wielkanocą, no bo: i kurczak, i baranek, i zając, a że nie każdy rozróżnia to i nawet królik się pojawia... pogubić się można, dlatego w tym roku hitem było u nas słuchowisko "Teoś i Wielkanoc", które kiedyś dostaliśmy w prezencie. POLECAMY!

Oto opis z okładki:
"Dociekliwy wróbelek pragnie poznać istotę Świąt Wielkanocnych. Udaje się na przedświąteczny kiermasz, by podsłuchać, jak przy swoich straganach pani Bazia i pan Żółtko próbują ustalić, kto jest najważniejszy w Wielkanoc. W zabawnych dialogach zajączki i kurczaczki chcą udowodnić, że to właśnie one. Pomiędzy baziami, pisankami i palemkami Teoś odnajduje - Baranka.

Bajka przeznaczona jest dla dzieci od lat 4.

Występują: Jerzy Latos, Paulina Dulla
Projekt graficzny: Lidia Niemczyk
Mix i mastering: Jan Boruta
Fragment utworu "Alleluja" G. F. Haendla w wykonaniu chóru mieszanego "Cantate" z parafii ewangelicko-augsburskiej w Chorzowie.
Czas całkowity:  28'27"

Słuchowisko Teoś i Wielkanoc powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy, który w sposób radosny, pogodny oraz wolny od moralizatorstwa pragnie mówić o rzeczach pięknych, ważnych i mądrych."

Wyedukowani w ten sposób i zainspirowani postanowiliśmy, że w tym roku to baranek będzie dominował w naszych świątecznych dekoracjach...

Oto jak przygotowaliśmy nasze baranki...

Potrzebne były:
- wycięte ze sklejki baranki (można kupić przez internet - są wśród elementów do dekoracji techniką decoupage)
- wata
- czarna i biała farba
- klej (np. CR)

Baranki najpierw pomalowaliśmy - uszy, raciczki, ogonki, potem posmarowaliśmy klejem i przykleiliśmy watę z obu stron :)
Można dodać im patyczki by udekorować doniczki, ale nie trzeba.


A tu już się paszą w rzeżusze:


Brak komentarzy:

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.