wtorek, 11 listopada 2014

Polak Mały

Dawno nas tu nie było, a wracamy by polecić Wam ciekawą grę.
W szczególności może ona zainteresować tych z Was którzy chcą kształtować w dzieciach patriotyzm, czyli - mam nadzieję - wszystkich ;)
Gra Polak Mały wydana przez IPN to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 4+. Pięcioletniemu Antkowi gra się podobała, a Ala która ma już przecież ponad 7 lat też była nią bardzo zainteresowana.

W Polaka Małego może grać jednocześnie od 2 do 8 graczy (można też potraktować ją jak puzzle i jedno dziecko też znajdzie sobie z nią zajęcie). Rozgrywka trwa około 15 minut. Gra jest bardzo ładnie i porządnie wydana i mieści się w niedużym pudełku.

Przewidziano aż 5 różnych wariantów gry, które są bardzo przejrzyście opisane w ilustrowanej instrukcji. Piszę o tym, bo instrukcja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie :) Fajne jest też to, że dzięki ilustracjom nawet dzieci, które nie potrafią czytać nadążają za tokiem gry i mogą grać z tymi trochę starszymi :)


Dzięki grze dziecko zapoznaje się ze słowami hymnu Polski - w trakcie grania zaśpiewaliśmy sobie hymn kilkanaście razy!
Dziecko poznaje też dokładnie herb naszego kraju (ta wersja z układaniem herbu podobała nam się najbardziej) oraz kolory flagi narodowej.

 
Polecamy serdecznie :)
więcej o grze: pamiec.pl/polakmaly
6 komentarzy:

entomka pisze...

Widzę tą gre po raz drugi i gam powiedzialam, i tu też powiem .... zaintrygowala mnie .... i szkoda, że póki co nie trafila jeszcze do nas ...

Anonimowy pisze...

entomka - na szczęscie już da się ją kupić. Nie mam dostępu do przedsprzedaży... ale w końcu ją mamy. Bardzo długo czekałam az IPN ją wyda... ciągle się opóźniało (choć chyba tydzień to trwało? ;) )
jest tu: http://gragamel.pl/pl/p/Polak-Maly/93

Dorota Muszyńska pisze...

Fantastyczna gra :) Chyba muszę coś podobnego wymyślić :)
Zapraszam również na UczacInaczej.pl może znajdziecie tam kolejne inspiracje, które będziecie mogli sami zrealizować :)

Belpla pisze...

Otrzymywanie wiedzy przez zabawę to zawsze duży plus dla rodziców :) :)

Monika pisze...

Fajna gra, tak jak pisze Belpla - na pewno pozytywną stroną jest to, że dzieciaki mogą się sporo nauczyć przy okazji zabawy :)

harada57 pisze...

thanks

บาคาร่า

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.