piątek, 21 grudnia 2012

Adwentowe cegiełki

Drodzy czytelnicy!
Jako, że przed Świętami są zawsze rzeczy ważne i ważniejsze, postanowiłam nareszcie oczyścić sumienie i pouzupełniać wpisy na blogu ;)

Przede wszystkich, chciałam się podzielić pomysłem, który być może zechcecie wykorzystać w Adwencie w przyszłym roku...

W tym roku, podczas Adwentu, dzieci nasze zbierają cegiełki, z których tuż przed Dniem Bożego Narodzenia wybudują domki dla Dzieciątka Jezus :)
Żeby dzieci zrozumiały dobrze o co konkretnie nam chodzi, niektóre dobre uczynki są punktowane podwójnie. W naszym przypadku chodzi o wyrobienie nawyku odwieszania kurtki do szafki oraz o odnoszenie naczyń do kuchni po skończonym posiłku. Inne dobre uczynki i szlachetne zachowania też oczywiście są zauważane i nagradzane. W niedziele oprócz zwykłych cegiełek można też dostać cegiełki specjalne (nadproża itp.)

Zobaczymy jak nam pójdzie budowanie, ale jak widać na zdjęciu poniżej strategia działa całkiem nieźle, bo cegiełki nie mieszczą się już w pudełkach!Nasze cegiełki to klocki Teifoc, które dostaliśmy od mojej koleżanki Wandy :)
Wando kochana! Dziękujemy!!!

Wyobrażam sobie jednak, że równie dobrze sprawdziłyby się też inne rodzaje klocków.


A cha! a wiecie jak będzie wyglądało nasze Dzieciątko??? będzie wyglądało jak noworodek, a nawet jak 10 tygodniowy dzidziuś w brzuszku :) Jeśli zechcecie wesprzeć akcję Bractwa Małych Stópek, też możecie takie figurki otrzymać! KLIK TU

3 komentarze:

coscik pisze...

Też powinnam dokończyć wszystkie pozaczynane, a nie opublikowane posty hehe

Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku 2013 ;)
pozdrówki

Alex Ka pisze...

Z uwagi iż uwielbiam Twojego bloga, został on wyróżniony na moim. Zapraszam :)

zabawy dla dzieci pisze...

klocki mają to do siebie, że każdy lubi się nimi bawić.

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.