sobota, 3 grudnia 2011

Wirtualna Choinka

Dziś znowu nietypowo, bo niezabawowo, za to zupełnie w klimacie ostatnich dni, czyli przed-świątecznie :)

Chciałabym Wam polecić bardzo fajną inicjatywę Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Akcja „Wirtualna Choinka”
organizowana jest wspólnie przez „Kościół Domowy” i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej już po raz drugi.

W ramach akcji została uruchomiona strona internetowa www.wirtualnachoinka.net, na której znajdują się pokatalogowane (trzeba najechać kursorem myszki na prezenty u dołu strony - przypis mój) wg płci i wieku listy dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z terenu praskiej diecezji. Do każdego dziecka przyporządkowane są potrzeby – zarówno marzenia, typu „zestaw Bakuganów, deskorolka, szczekający piesek, pamiętnik” jak i praktyczne: „ kurtka zimowa czy buty o konkretnym rozmiarze, plecak, inhalator”(...)
Potrzeby dzieci i całych rodzin są rzeczywiste, informacje o nich zostały zdobyte podczas wywiadów środowiskowych wolontariuszy Caritas wg naszych wewnętrznych baz danych o najuboższych mieszkańcach praskiej diecezji.

Za pośrednictwem strony internetowej każdy może wybrać dziecko, któremu chciałby przygotować prezent na święta. Każde dziecko ma przyporządkowany numer katalogowy, po jego wybraniu dziecko znika ze strony, paczkę zaś należy dostarczyć do 20 grudnia do następujących miejsc do wyboru:

  • siedziba Caritas DWP przy ul. Kawęczyńskiej 49;
  • Radio Warszawa przy ul. Floriańskiej 3
  • parafia Św. Trójcy w Ząbkach przy ul. Piłsudskiego 46.

Wymienione prezenty, którymi możemy zrobić radość dzieciom są i małe i duże. Drobniejsze można zrobić samemu, większe – wspólnie z sąsiadami lub grupą kolegów z pracy.
Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Świąteczne paczki, które te dzieci otrzymają za pośrednictwem akcji od anonimowych Honorowych Mikołajów, w przeważającej mierze będą jedynymi prezentami, jakie znajdą w tym roku pod choinką.
--------


Okres przedświąteczny, to w każdym domu czas większych wydatków, ale może uda się uszczknąć trochę z budżetu i obdarować potrzebujące dziecko. Oprócz nowej zabawki można dołączyć też jakiś używany (ale w dobrym stanie!) ciuszek po swoim dziecku, czy (niezniszczoną!) książeczkę... jakąś słodycz, kolorowankę, ozdobę... i powstanie super paczka! :)
Myślę, że wśród czytelników mojego bloga nie brakuje osób wrażliwych na dobro dzieci. I choć nie każdy jest w stanie, to na pewno każdy z Was z chęcią sprawiłby im radość.
Dlatego tu o tym piszę, polecajcie tę akcję znajomym! :)

Polecam!

PS. Taka akcja to też świetna okazja, by uczyć dzieci hojności. Poprosiliśmy Alę, by spośród swoich pluszaków wybrała jednego dla "biednych dzieci". Początkowo miała opór, ale jak powiedzieliśmy, że w sumie to nie musi, ale byłoby miło, bo w ten sposób może sprawić innemu dziecku radość, i że to może być taka zabawa w św. Mikołaja, to się przełamała i wybrała nie tylko jedną, ale kilka maskotek i sama bardzo się z tego cieszyła :)

2 komentarze:

Gosia pisze...

bardzo mi się podoba ta akcja, świetny pomysł

asiami pisze...

Jestem za!
Dzieci uczą się patrząc na nasze świadectwo życia!
Umieszczam post u siebie z przesyłką do Was .
Pozdrowionka dla Ali!

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.