niedziela, 3 października 2010

Ogródek z plasteliny II i III

Kilka dni temu skończyłyśmy prace w naszym ogródku, a teraz opowiem Wam, co i jak ;)

Zaczęło się od tego, że w Zeszycie 3-latka, o którym pisałam już wielokrotnie, znalazłyśmy domek do wycięcia i sklejenia i postanowiłyśmy to zrobić. Przykleiłyśmy więc domek do tekturki, a żeby nie był taki osamotniony do okienek wkleiłam zdjęcie Ali i Antosia. Od razu zrobiło się weselej.


Skoro miałyśmy domek ogródek był bardziej niż konieczny! Zaczęłyśmy od frontu - żółta ścieżka i dwie okrągłe rabatki z kwiatkami - to wyklejała Ala z Tatusiem. Potem nadszedł czas na ogród za domem. Chciałyśmy, by była tam rzeczka i mostek. Wylepiłyśmy ją z plasteliny, do tego trawnik i piaskowa plaża. Mostek powstał z wykałaczek. Piasek i ścieżkę posypałyśmy jeszcze kaszą jęczmienną by miały fakturę. Wokół stawiku zakwitły kwiatki z żołędziowych kapelusików oraz wyrosły drzewa z szyszek. Całość otoczyłyśmy płotkiem z żołędzi i laskowych orzeszków.


PS. Może dziwi Was, że na pierwszych zdjęciach Ala nie dość, że ma na głowie czapkę, to jeszcze jest to czapka Antka? Ala tak właśnie ma - uwielbia czapki :) jej ulubiona pora roku to zima, a gdy tylko zaczynają się chłodniejsze dni zaczyna chodzić po domu w czapce, szaliku i rękawiczkach... :D

Brak komentarzy:

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.