sobota, 30 października 2010

Kulturalnie w sieci

Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, jeśli powiem, że bardzo lubię komputery i lubię spędzać czas właśnie robiąc coś na komputerze... Dzieci nasze też bardzo się do komputera garną, ale my staramy się nie stwarzać im okazji do spędzania przed nim czasu. W tym sensie wczorajszy wieczór był dla nas wyjątkowy, bo spędziłyśmy go z Alą przed monitorem.
Wczoraj odkryłam w sieci bardzo fajne miejsce i dlatego razem z Alą zaczęłyśmy je zwiedzać... kula.gov.pl to kultura dla dzieci w sieci.
Piękne ilustracje (odręczne!) i interaktywne zadania (wymagające zręczności ale też myślenia!), a także propozycje zabaw dla nauczycieli i rodziców do wykonania w domu lub w szkole (nie tylko na komputerze!).

Portal w doskonały sposób łączy naukę z zabawą. Przybliża sztukę zarówno dawną, jak i współczesną. Architektura, Barbórka, Chopin, Esperanto, filharmonia, gwara, historia, Jarmark Dominikański, kompozycja, legendy, Łańcut, malarstwo, muzea, narty (z Małyszem!), opera, Popiel, rzeźba, Sukiennice, śpiew, teatr, tkactwo, ubieranie górala, Wyspiański, Zakopane... Jednym słowem - kultura od A do Z :)

Zresztą, nie będę się tu rozpisywać, zobaczcie sami :)

3 komentarze:

Pikinini pisze...

Kula jest świetna. Też tam zaglądamy!

Aneladgam pisze...

O dzięki za ten link!!!

Bellis pisze...

Ja tez dziękuję, świetne miejsce!

Podobne wpisy

Wystąpił błąd w tym gadżecie.